Authorea to serwis dedykowany naukowcom, dzięki któremu pisanie artykułów w grupach staje się zdecydowanie prostsze. Dostosowanie funkcjonalności serwisu do potrzeb naukowców sprawia, że znajdziemy tam wzorce artykułów z najpopularniejszych wydawnictw, możliwość komentowania, pracy w tym samym momencie i nad różnymi sekcjami publikacji. Jeżeli twórcy Authorea o czymś jeszcze nie pomyśleli, napisz do nich. Serwis ciągle się rozwija dzięki stałemu kontaktowi z użytkownikami.
Authorea przekonuje, że skoro poradziła sobie z artykułem CERN, pisanym przez 200 osób, to z pewnością da również radę z mniejszymi projektami. Rejestracja trwa minutę i od razu można wspólnie pisać artykuł wybierając darmową opcję Open Access lub płatną i prywatną. Dzięki OA część publikacji jest dostępna przed długim procesem wydawniczym dla czytelników, którzy artykuł mogą skomentować i sprawić, że zostanie jeszcze poprawiony.
Współautorzy mogą ze sobą czatować, sprawdzać kto i jakie zmiany wprowadził w dokumencie czy uzupełniać poszczególne sekcje artykułu. Pisanie do jednego z międzynarowych wydawnictw też staje się łatwiejsze, gdy zdecydujemy się na gotowy format zgodny z ich wymaganiami.
Authorea to również blog, gdzie omawiane są możliwości serwisu, sytuacje, w których warto z niego skorzystać. Tam również twórcy Authorea próbują podtrzymywać dyskusję z użytkownikami o tym, co i dlaczego warto jeszcze poprawić. Każdy komentarz i pytanie spotyka się z ich reakcją i zmianami w serwisie dokonywanymi przez administratorów.
Najciekawsze pytanie, które zadają twórcy serwisu, to “dlaczego miałbyś/miałabyś nie skorzystać z Authorea do kolejnej wspólnej pracy nad artykułem?” Masz odpowiedź? Daj im znać tutaj, na pewno to poprawią.